» Фурошикі

Фурошікі - сумочка своїми руками

Фурошікі - це те ж саме, що і орігамі, тільки не з паперу, а з тканини

Слово фурошікі складається з двох ієрогліфів - "баня" (фуро - японська лазня, докладніше про яку можна прочитати в статті "Особливості японської ванни-лазні ОФУРО"), і "розтягувати" (шики - спеціальний банний килимок, який розкладався в лазні і служив вмістилищем для "вуличних" речей), і буквально означає "ний килимок".

Сумочка Фурошикі з'явилася як винахід приблизно в 750 році до нашої ери. Саме цією датою визначаються стародавні японські картини, на яких жінки несуть вузли з тканини - власне, сумочки Фурошікі. З тих пір воно значно розвинулося, з'явилося безліч способів красиво загорнути щось в красиву тканину - як для зручності перенесення, так і для естетики.

Пропонуємо вашій увазі кілька способів, як зробити сумочку Фурошікі. Перший - у вигляді картинок, такі - у вигляді відео-уроку по виготовленню сумочки Фурошікі своїми руками (відео набагато докладніше, зате в картинках відображена загальна послідовність виготовлення).

Почнемо з картинок:

1) Перший крок:

Перший крок полягає в тому, що один з кутів тканини зав'язується вузлом як на картинці. Насправді відстань для того, де зав'язати вузол, визначається за зовнішнім виглядом сумочки. Але для початку, на пробу, можна прийняти довжину "хвоста" за третину довжини сторони тканині.

Фурошікі - сумочка своїми руками

Ось як повинен виглядати наш вузлик в кінці зав'язування.

вузлик в кінці зав'язування

2) Другий крок:

Другий крок полягає тому, що на протилежному боці хустки зав'язується аналогічний вузлик.

протилежному боці хустки зав'язується аналогічний вузлик

А ось як він виглядає після зав'язування.

як він виглядає після зав'язування

3) Третій крок:

Беремо два залишилися протилежних вільних кінця хустки, які ми зв'яжемо для отримання ручки.

Беремо два залишилися протилежних вільних кінця хустки

І зав'язуємо ці кінці красивим вузлом.

зав'язуємо ці кінці красивим вузлом

Ось як виглядає цей красивий вузол. На жаль, на малюнку погано видно, який саме вузол використовувала майстер. Але я вважаю, що це звичайний прямий вузол.

як виглядає цей красивий вузол

УСЕ! Сумочка готова!

Фурошікі - сумочка

Як треба носити цю сумочку. Зверніть увагу! Сумочку потрібно носити злегка перекручено, щоб "задня" ручка була як би зверху. В цьому випадку сумочка буде висіти рівно і красиво, собі і іншим на диво.

Важливі зауваження про цю сумочці Фурошікі

Важливі зауваження: якщо взяти некрасиву, занадто товсту або занадто тонку тканину, то сумочка вийде дивна. Якщо взяти не квадратну тканину, то сумочка буде "кособокий", тобто переважувати на один бік. Чим ретельніше і красивіше зав'язані вузли, тим красивіше виходить сумочка Фурошікі. Постарайтеся, щоб тканина для Фурошікі була досить щільною і тонкої. Можливо, добре б пішла тонка вовняна тканина.

Вгору