Робимо фенечки своїми руками

Вважається, що фенечки, як браслети дружби, беруть свій початок у північноамериканських індіанців. Коли двоє людей обмінювалися такими браслетами, вони вважалися братами. З такою ж метою цю ідею у індіанців запозичили хіпі в минулому столітті.

Собі фенечки не робили - тільки друзям! І їх ні в якому разі не можна було продавати. А деякі навіть використовувалися замість обручок! Кожна фенька робилася для якоїсь певної людини, а кольори і візерунок відображали характер цієї людини (з точки зору того, хто плете, звичайно =)). І подарований браслетик не можна було знімати, поки він сам не порветься.

Фенечки для друзів

У наш час фенька, як і раніше, залишається символом дружби, проте можна побачити оголошення і про продаж, і про створення браслетів на замовлення. І носять їх як хлопці, так і дівчата, які не обов'язково належать до хіпі.

Взагалі фенечки не обов'язково робляться тільки з муліне - їх можна робити зі шкіри (як це робили індіанці, адже в ті часи звідки у них взялося б муліне?), і з простої тканини, зі стрічок, шнурків, бісеру та іншого матеріалу.

Фенечки для друзів

Колір і узор в фенечки мають важливі значення.

Наприклад, червоний колір в браслеті дружби символізує любов, вогонь, прихильність.

Жовтий зазвичай символізує сонечко, літо, легкість; зелений - зв'язок з природою, надію; синій - небо, спокій, гармонію.

Фенечки для друзів

Поєднання кольорів теж можуть що-небудь символізувати. Зараз кольори вже втрачають свої початково закладені значення і при плетінні можуть використовуватися будь-які кольори без будь-якого додаткового смислового навантаження.

Так що якщо вам подарували фенечку червоного кольору - не поспішайте ображатися на дарувальника! Можливо, він не знає про значення цього кольору в світі фенькоплетенія, просто хотів зробити вам приємне, а ніякого іншого кольору під рукою/в магазині не знайшлося

Фенечки для друзів

Так що якщо вам вдома нема чим зайнятися, а під рукою є стрічки/муліне/шкіра/тканина - зробіть своїм друзям фенечки! Нехай вони будуть приємно здивовані і стануть щасливішими!

Фенечки для друзів

Схожі публікації

0 коментарів

оновити, якщо не видно коду
Вгору