Вчимо дитину добре поводитися

Прищеплюємо хороші манери дитині


Гарні манери - це запорука успіху в багатьох сферах життя. Саме тому батькам необхідно почати навчання своєї дитини правилам етикету з якомога більш раннього віку.

Основою навчання має стати ваша власна поведінка. Пам'ятайте, ви - зразок для наслідування, і все, що робите ви, буде робити ваша дитина. Навіть якщо вона не може наслідувати, вона буде дивитися і слухати, запам'ятовуючи моделі поведінки.

Дитина, істота беззахисна і довірлива. Ви направляєте її як компас. Говоріть м'яко і ніжно, а головне, з юних років проявляйте повагу до дитини як до особистості. Дорослішаючи, вона почне переймати вашу манеру розмови і ставлення до людей, і це стане відмінним фундаментом для навчання ввічливому відношенню до оточуючих людей.

Якщо ваша дитина проявляє жорстокість (вдарив брата або собаку) не дозволяється приміняти грубу силу, ні в якому разі не кричіть. Говоріть твердо, що потрібно бути хорошим. Покажіть своє ставлення, наприклад, приголубте собаку. Це повинно приносити вам радість - діти тонко відчувають настрої оточуючих.

Не дозволяйте іншим звертатися грубо з вашим малюком. Ви повинні пояснити кривдникові як вести себе з дитиною, інакше може скластися думка про безкарність різкої поведінки по відношенню до вашої дитини.

На виховання малюка дуже сильно впливає дисципліна. Навчайте дитину поступово, майте терпіння. Якщо вам здається, що дитина не засвоює матеріал, не турбуйтеся, навчання - процес довгий, але він обов'язково дасть свої "плоди".

Ви повинні розуміти, що спілкування з іншими - важлива складова процесу навчання. Спостерігайте за дитиною, коли вона грає. Якщо малюк щось робить не так, одразу виправляйте його, говоріть, як потрібно робити правильно.

У цей період вам необхідно навчити дитину таким простим правилам, як не переривати того, хто говорить; не їсти солодке в присутності дітей, які не можуть собі цього дозволити або поділитися з ними; зустрічати інших дружелюбно, з посмішкою; прибирати за собою; вести себе тихо під час обіду та ін.

Коли дитина досягає дошкільного віку, вона вже повинна мати деякі основні навички етикету. Тепер постарайтеся замінити гру в ресторані перед їжею приємною бесідою. Якщо фундамент хороших манер закладений, буде нескладно навчити дитину правильній поведінці за столом.

Дошкільник повинен вміти звертатися до дорослих шанобливо; не говорити з набитим ротом і тримати виделку правильно; бути доброзичливим при спілкуванні будь з ким.

Ваша дитина продовжує рости і розвиватися, тому її навички потребують зміцнення. Уникайте лаяти її за те, що вона не повинна робити, краще покажіть, що потрібно.

У початковій школі знадобляться навички правильного рукостискання, представлення себе іншим, знання столових приладів. А ось у підлітковому віці дитина прагне "відірватися" від своєї сім'ї. Це її власний спосіб перевірки кордонів допустимості власної поведінки. У цьому віці діти будуть намагатися порушувати соціальні норми та ігнорувати зауваження. Вам потрібно проявити твердість і терпіння.

У багатьох в цьому віці починається залежність від інтернету, тому розумно буде скласти письмовий звід правил, що обмежують час перебування в мережі.

Ось ваша дитина виросла. Вона вже повинна знати основні правила етикету. Ставтеся до неї, як до рівної собі, поважайте її вибір. Цікавтеся, чим дитина займається, слухайте її. Постарайтеся ввести в традицію сімейні виходи в ресторан. Це дозволить дитині надалі бути успішним на званих вечерях.

Завжди ставтеся з розумінням і любіть свою дитину, підтримуйте будь-які її починання, і ви виховаєте відмінну людину.

Схожі публікації

0 коментарів

оновити, якщо не видно коду
Вгору