Ремонтуємо велосипед своїми руками

Любителі легких велосипедних вояжів часто можуть зіткнутися з різного роду поломками. Одна з найбільш частих неприємностей в дорозі це, коли спускає шина. Причин може бути декілька. Наприклад, прокол тонким гострим шипом акації.

Але пошкодити шину може і сам обід, якщо фліпер (стрічка обода) протерся в місці виходу ніпеля спиці або зовсім лопнув.

Заміна стрічки обходиться зовсім недорого. Тому багато велосипедистів в мінімальний ремонтний набір кладуть запасні фліпери. У згорнутому стані вони абсолютно не заважають в бардачку.

Уявимо цілком реалістичну ситуацію, коли людина не планувала довгу поїздку, але захопилася і заїхала в сусіднє селище. І як на зло у нього спускає шина, за вищеописаною причини.

Посилюємо: фліпера теж немає. Велосалона або чогось схожого в селищі немає. Не опускати ж людині руки і котити велосипед назад до самого міста пішки.

У селищі обов'язково знайдеться господарський магазин. У ньому напевно знайдеться стара добра виручалочка - ізоляційна стрічка. До речі, коштує стандартний моток електроізоляційної стрічки вполовину дешевше фліпера. З її допомогою наш герой полагодить колесо.

Отже, якщо при заміні фліпера необхідно просто зняти покришку, вийняти камеру і поставити нову стрічку, то у випадку з ізоляційною стрічкою доведеться повозитися.

Внутрішню поверхню обода необхідно очистити від пилу, інакше клеїться сторона ізоляційної стрічки не буде.

Ремонт велосипеда: заміна фліпера «по-радянськи»

Для цього достатньо пройтися по внутрішньому колу обода шматком тканини.

Ремонт велосипеда: заміна фліпера «по-радянськи»

Наносити ізоляційну стрічку потрібно не поспішаючи. Правим великим пальцем руки потрібно притиснути кінець ізоляційної стрічки до обода, а лівою рукою потихеньку поступально тягнути моток.

Ремонт велосипеда: заміна фліпера «по-радянськи»

Для надійності необхідно нанести три шари.

Ремонт велосипеда: заміна фліпера «по-радянськи»

Після очистити отвір в ободі для соска шини. Готово!

Тепер наш уявний турист повертає шину, покришку і колесо на місце і може сміливо мчати подалі від цього дивного селища.

Цей приклад показує, як можна усунути одну з найбільш розповсюджених поломок за допомогою підручних матеріалів. Краще, звичайно, використовувати компоненти, спеціально вироблені для велосипедів.

Але трапляються моменти, коли знайти їх неможливо або на це немає часу. У будь-якому випадку, діставшись додому можна зробити все як слід, хоча на практиці ізострічка показує себе гідно.

Схожі публікації

0 коментарів

оновити, якщо не видно коду
Вгору