Замороження зелені на зиму

Заморожування цибулі, кропу, петрушки та ін. - найправильніший і вигідний спосіб заготівлі зелені на зиму, що дозволяє зберегти всі корисні властивості цих продуктів.

До того ж, при додаванні в страви заморожена зелень виглядає також красиво і апетитно, як і свіжа.

Як заморозити зелену цибулю, кріп, петрушку

У кропу і петрушки відрізати корінці, у зеленої цибулі верхню білу частину. Все добре вимити, ретельно перевірити місця з'єднання, тому що в них часто накопичується бруд, розкласти на чистому рушник для висихання.

Як трохи просохне верхній шар (приблизно через годину), взяти інший рушник і перекласти на нього зелень мокрим шаром вгору, а сухим вниз.

Для прискорення процесу можна акуратно промокнути зелень паперовими рушниками.

Замороження зелені на зиму

Взагалі всю зелень треба обов'язково просушувати, перед тим як різати. Якщо просушити, взимку будете легко і красиво діставати з пакетика морожену зелень столовою ложкою, а якщо не просушити, будете з повним запалом від великого зеленого крижаного шматка відколювати ножем потрібну кількість цибулі, кропу або петрушки.

Після того, як зелень досить просохне, її можна різати і розкладати по мішечках.

Маленька хитрість: При різанні зелені та будь-яких інших овочів і фруктів, я на верхній правий кут обробної дошки надягаю поліетиленовий пакет, піднімаю верхній край якомога вище і під час різання просто змахую ножем в зелень в пакет, що пристойно скорочує час роботи.

Замороження зелені на зиму

Після того, як в пакеті набралася достатня кількість зелені, струсіть його, покладіть і гарненько пройдіться руками, щоб витіснити зайве повітря. Потім просто оберніть шари пакету по колу.

Фасувати зелень краще невеликими партіями, так зручніше зберігати в морозильній камері.

Замороження зелені на зиму

Точно так само можна заморожувати і часникові стрілки.

Як заморозити щавель і бурякове бадилля

Заморожений щавель і заморожене бурячиння є важливими інгредієнтами при приготуванні борщів, так що їх я намагаюся заморожувати якомога більше.

Щавель промити, перевірити листочки. Якщо стебла довгі та тверді, їх краще відрізати. Розкласти на рушник для висихання.

Після просушування нарізати щавель тонкими смужками і розфасувати по пакетах.

Замороження зелені на зиму

Фасувати щавель в поліетиленові пакету зручніше порційно, рівно стільки, щоб якраз вистачило на приготування однієї каструлі мого улюбленого зеленого борщу.

Техпроцес заморозки бурякової гички такий же, як і для щавлю. Тільки тверді стебла листя краще не відрізати, а навпаки, зберігати і різати разом з ними. Вони надають борщу гарний колір.

Замороження зелені на зиму

І наостанок три маленьких поради.

Коли варите перші страви, закидайте заморожену зелень в останній момент. Як тільки закинули, відразу вимикайте газ, інакше зелень втратить свій гарний вигляд.

Коли заморожені цибулю і кріп додаєте в окрошку, то спеціально розморожувати їх не треба. Закиньте їх в каструлю в першу чергу і вони прекрасно розморозяться самі, поки ви ріжете інші інгредієнти.

Святкові салати прикрашати замороженою зеленню не варто, краще на такий випадок купити в магазині свіжу.

Схожі публікації

0 коментарів

оновити, якщо не видно коду
Вгору