Квілінг - техніка скручування паперу

Квілінг - техніка скручування вузьких смужок з паперу в різного роду спіралі та складання з таких спіралей плоских картин або справжніх об'ємних композицій.

Сьогодні квілінг є дуже популярною і цікавою технікою, проте мало хто знає його давнє коріння.

Є версія, що квілінг був придуманий ченцями в 15 столітті, коли друкували книги. Обробляючи край обкладинок, вони відрізали від них вузькі смужки. Але так як раніше обкладинки були зроблені з дорогих матеріалів і часто з використанням дорогоцінних металів і каменів, викидати такі обрізки було шкода. Їх накручували на кінчик пера (звідси і назва quilling - "пташине перо"), робили спіральки, надавали їм різну форму і використовували або також для прикраси книг, або для картин.

У 17-18 столітті квілінг поширився і серед знатних будинків. Кожна поважаюча себе дівчина повинна була вміти володіти цією технікою. У деяких сім'ях дівчата нічим, крім квілінгу, не займалися принципово навіть хрестиком не вишивали!

У 20 столітті світ потрясали війни, перебудови, і якось стало не до скручування паперу. І ось, починаючи з кінця минулого століття, квілінг знову повернувся. І зараз для квілінгу набагато більше матеріалу, ніж раніше, що дає більше можливостей: папір різної щільності, різних кольорів (причому продаються вже кольорові листи, самому фарбувати нічого не треба), зручний і міцний клей, різні інструменти для накручування смужок. Ченці про таке навіть мріяти не могли!

Щоб зробити спіральки, використовують голки без верхньої частини вушка, спиці, зубочистки та інше. У спеціалізованих магазинах у продажу можна побачити й інші пристосування для накручування, а також вже порізаний на вузькі смужки папір для квілінгу. Однак смужки можна зробити з простого паперу, тут тільки питання витраченого часу на розрізання.

Квілінг - техніка скручування паперу

Схожі публікації

0 коментарів

оновити, якщо не видно коду
Вгору