Корисні поради по ремонту ванної кімнати

Наведені нижче поради по ремонту, корисні в тому випадку, коли він проводиться в квартирі з віком не один десяток років, в таких приміщеннях можна зіткнутися зі специфічними проблемами, які в будинках більш ранньої споруди не зустрічаються. У статті будуть описані деякі з таких випадків.

Як видалити стару фарбу зі стін. 5 ефективних способів

Часто можна зіткнутися з такою проблемою, треба облицьовувати стіну керамічною плиткою, а вона пофарбована фарбою і не в один шар.

Можна, звичайно, повірити рекламі та використовувати одну з дива грунтовок, а потім наносити плитковий клей прямо на барвисте покриття, але це загрожує подальшим відшаруванням плитки і як наслідок, зіпсованим ремонтом, нервами і перевитратою часу і коштів на перероблення.

Річ у тому, що для надійного зчеплення клею і поверхні стіни, необхідно, щоб остання мала пористу структуру і клей, увійшовши в ці пори, утворив з нею єдине ціле. А барвистий шар не володіє такими властивостями, тому необхідно видалити стару фарбу. Можна звичайно, просто зробити насічки, але краще не ризикувати і видалити повністю, роблять це по - різному.

1. Механічний спосіб. Потрібні всілякі скребки та електричне точило. Суть його в тому, щоб постаратися відокремити шар фарби від основи.

Як видалити стару фарбу зі стін ванної кімнати. Поради по ремонту

Там, де фарба спучилася і має нетривке зчеплення зі стіною, це не проблема, треба тільки періодично заточувати скребки, бо вони швидко тупляться про бетон і штукатурку та обов'язково слід користуватися захисними окулярами, тому що лусочки фарби розлітаються в усі сторони.

Але якщо фарба нанесена не в один шар і на загрунтовану поверхню, ця робота стає важкою і малоефективною і від цього методу доведеться відмовитися.

2. Хімічний спосіб. Досить простий метод. Існують спеціальні склади на основі кислот щоб видалити стару фарбу, називаються змивки. Рідину наливають у пластмасову ємність, дуже зручно використовувати ванночку для фарби, і пензлем наносять на поверхню.

Як видалити стару фарбу зі стін ванної кімнати. Поради по ремонту

Через деякий час покриття набухає і спучується, тепер його легко видалити шпателем або скребком. Обов'язково треба дотримуватися техніки безпеки, рідина дуже агресивна, тому слід користуватися захисними окулярами, рукавичками і кислотостійким фартухом, а також забезпечити хорошу вентиляцію приміщення.

Метод простий, але не завжди ефективний, фарба може і не розм'якшити від впливу препарату, до того ж пари кислоти дуже токсичні, а у ванній кімнаті важко забезпечити необхідну вентиляцію, тому в цьому випадку цей метод малопридатний.

3. Шліфувальна машинка. Для цього інструменту існують різні насадки, найкраща для такої роботи це конічна дротова щітка і алмазний диск для обробки каменю.

Як видалити стару фарбу зі стін ванної кімнати. Поради по ремонту

Диском дуже зручно робити насічки, але повністю видалити фарбу ним навряд чи вийде, до того ж він робить на поверхні глибокі задираки, що не завжди бажано і може зажадати подальшого вирівнювання стіни.

Конічна щітка для цих цілей більш прийнятна, але не дивлячись на її хижий вид, вона не завжди може впоратися зі старим багатошаровим покриттям.

При роботі з цим інструментом відбувається підвищене запилення та шум, тому необхідно користуватися респіратором, захисними окулярами і навушниками.

4. Газовий пальник або будівельний фен. Заснований метод на пом'якшення фарби під дією тепла. Покриття нагрівається полум'ям пальника або потоком гарячого повітря з фена, а потім зчищається скребком.

Як видалити стару фарбу зі стін ванної кімнати. Поради по ремонту

Фен більш зручний варіант, бо від полум'я пальника більше виділяється токсичного їдкого диму, та й робота з відкритим полум'ям і пропаном в приміщенні вимагає великої обережності. Недолік цього методу в тому, що нагріту фарбу треба відразу ж видаляти, при охолодженні вона знову твердне і зробити це самому не дуже зручно, до того ж якщо вона накладена на оліфу і просочила всі пори поверхні, повністю її видалити не вдасться.

5. Перфоратор. Це незамінний помічник при проведенні ремонту. При використанні різних насадок до нього, можна свердлити і довбати такі важкі в обробці матеріали, як цегла і бетон і на перший погляд видаляти стару фарбу за його допомоги не доцільно.

Але якщо розібратися, для цього завдання це найкращий інструмент. У патрон ставиться насадка зубило і на режимі удару починається робота. Докладати зусилля необхідно під кутом до стіни, і знімати старе покриття.

Як видалити стару фарбу зі стін ванної кімнати. Поради по ремонту

Спочатку може дещо не виходити, зубило або ковзає, або зривається, але при невеликій практиці починає все виходити.

При використанні цього методу задирки виходять не такі глибокі, як від алмазного круга, немає шкідливих випарів, як при нагріванні пальником або феном і застосуванні змивки, немає такого пилу і шуму, як при роботі шліфувальної машинки і, звичайно, ні в яке порівняння не йде з виснажливою зачисткою скребком.

Хоча запилення мінімальне, засобами індивідуального захисту не варто нехтувати, респіратор і окуляри будуть зовсім не зайвими.

Розглянувши всі запропоновані вище методи, кожен вибирає той, який більше йому підходить, і більш прийнятний в кожній конкретній ситуації.

Схожі публікації

0 коментарів

оновити, якщо не видно коду
Вгору