Як зробити спіннер своїми руками?

Спінер став справжнім хітом весни і літа цього року. Простий антистрес-гаджет крутять на пальцях діти і дорослі по всьому світу. У деяких школах США і Великобританії він навіть устиг стати заборониним - яскрава і дзижчить, іграшка відволікає учнів від занять.

Люди старшого покоління часто не розуміють привабливості спіннера, а батьки підлітків і зовсім втягуються в конфлікт «батьків і дітей». Насправді, нічого жахливого в іграшці немає: вона крутиться, красиво виглядає і приємно вібрує в руці.

Як зробити спиннер своїми руками

Зараз в інтернеті і на полицях магазинів можна знайти спіннери всіх видів і кольорів. Але деяким навіть такого розмаїття недостатньо і хочеться зробити свій, особливий спіннер. Редакція Chomu-Navchytisya.info ділиться трьома варіантами, як зібрати цю іграшку самостійно: від простого до складного.

1. Орігамі спіннер

Як зробити спиннер своїми руками

Матеріали:

 • два однакових квадрата паперу;
 • сірник, зубочистка, або дерев'яна паличка відповідного розміру;
 • дві дерев'яні бусини;
 • клей;
 • шило або голка;
 • ножиці.

Найпопулярніша модель спіннеру обов'язково включає одну деталь: маленький кульковий підшипник в центрі. Інша частина «дзиги» дуже швидко обертається навколо підшипника, чому іграшка і зобов'язана своєю назвою (від англ. "To spin" - "обертатися»).

Але що, якщо обійтися без підшипника і імітувати його якось інакше? Творці YouTube-каналу Basteln mit Papier, присвяченого паперовому творчості, вигадали оригінальний варіант спіннера: без металевих частин, тільки папір, сірник і пара бусин.

Основою паперового спіннеру служить популярна і проста орігамі-модель «сюрікени». Для початку потрібно два квадратних аркуша паперу, ідеальний розмір для початківців - 20 на 20 сантиметрів. Ось діаграма:

Як зробити спиннер своїми руками

У центрі готового паперового сюрікена голкою або шилом проколюють маленький отвір, за розміром відповідний зубочистці.

Як зробити спиннер своїми руками

В одну з бусин потрібно капнути клеєм і вставити один кінець зубочистки. Коли клей застигне, сюрікен нанизується на зубочистку і операція з клеєм повторюється з другою бусиной. Краї зубочистки і кути сюрікена можна обрізати.

Як зробити спиннер своїми руками

Детальне відео процесу розтягнуто на десять хвилин, але, при бажанні, іграшка збирається і швидше.

2. LEGO спіннер

Матеріали:

 • конструктор Lego.

Популярний виробник конструктора теж не залишився в стороні від спіннер-манії і випустив кілька інструкцій, як побудувати іграшку з пластикових кубиків.

Примітно, що підшипник не потрібен, як і у випадку з паперовим побратимом. Один варіант збирається з 23 кубиків Lego, включаючи ряд елементів, що рідко зустрічаються.

Як зробити спиннер своїми руками

Для другого варіанту буде потрібно 19 кубиків Lego.

Як зробити спиннер своїми руками

На офіційному сайті Lego ще дві інструкції по збірці простих спіннер з кубиків, які легко знайти в безлічі наборах конструктору.

Як зробити спиннер своїми руками

Додатково Lego-ентузіасти встигли придумати власні барвисті версії спіннеру. Наприклад, хто його створив The Brick Show спорудив цілих 6 різних моделей.

3. Спінер з підшипника

Матеріали:

 • три-чотири підшипника;
 • суперклей;
 • будь який розчинник;
 • ємність для розчинника;
 • плоский шнурок від кросівок;
 • ножиці;
 • канцелярський ніж;
 • ганчір'я або ганчірка.

Тим, хто не сприймає компромісів, підійде саморобний спіннер, гранично схожий на заводські антистрес-іграшки.

Основою служать чотири підшипника від роликових ковзанів або скейтборду. Вони продаються в магазинах спорттоварів. Один з підшипників буде служити центром іграшки, три інших - лопатями-противагами по краях.

Центральний підшипник вимагає окремої обробки. За допомогою канцелярського ножа або іншого інструменту виймаються пильовики (дві бічні сторони). Відкритий спіннер позбавляється від мастила розчинником - бензином, уайт-спіритом, мінеральним маслом, спеціалізованим складом для очищення.

Як зробити спиннер своїми руками

Найпростіший спосіб очищення: налити в ємність розчинник, покласти туди підшипник і почекати кілька хвилин. В такому випадку частина мастила може залишитися на місці. Більш ретельний підхід включає стару добру зубну щітку.

Потім підшипник необхідно як слід протерти ганчіркою. Решта три (або два, за бажанням автора) деталі в такій же обробці не потребують.

Як зробити спиннер своїми руками

Другий етап: склейка. Підшипники-лопасті приклеюються до центрального підшипника суперклеєм, холодним зварюванням або клейовим пістолетом. Всі сім підшипників складаються «квіткою». Зайві три виймаються, інші - склеюються.

Як зробити спиннер своїми руками

Третій етап: художня обробка. Взуттєвий шнурок - найпростіший спосіб надати спіннеру індивідуальність і «товарний вигляд». Шнурки продаються в тих же спортивних магазинах, що і підшипники, і бувають різних кольорів.

Як зробити спиннер своїми руками

Шнурок пускається по краю спіннера і приклеюється суперклеєм. Кінці обрізаються - іграшка готова.

Існують і інші, більш складні варіанти створення і обробки спіннеру. Наприклад, замість шнурка можна спробувати використовувати 3D-ручку. Тоді підшипники спочатку «вимальовуються» по краях пластиком, а вже потім склеюються.

Схожі публікації

0 коментарів

оновити, якщо не видно коду
Вгору