Як правильно зберігати гроші?

Хочете дізнатися як краще зберігати гроші? Редакція Chomu-Navchytisya.info допоможе в цьому розібратися!

Хоча це не здасться дивним, але масове поширення пластикових карт і електронних платежів не позбавило багатьох людей від звички зберігати свої заощадження у вигляді купюр, захованих в затишних місцях будинку. За приблизними даними, близько 40% росіян постійно тримають вдома досить великі суми готівки. Причинами цього може бути невпевненість в тому, що терміново знадобилися суму вдасться швидко отримати в банку, певну недовіру до банківської системи, а в великій мірі - і «бабусині» традиції, зумовлені недостатнім рівнем фінансової грамотності. Зрозуміло, з усіх варіантів заощадження коштів цей можна визнати не найвигіднішим, але якщо все-таки вирішили зберігати гроші вдома, то ось декілька порад. Як же зберігати гроші правильно?

Як краще правильно зберігати гроші

Фінансові інструменти для збереження коштів

Той факт, що з часом певна сума грошей починає коштувати менше, знають всі. Існує чимало фінансових інструментів, за допомогою яких зберігання грошей як мінімум компенсує їх інфляцію, більш того - приносить дохід. Вибираючи, як краще зберігати гроші, слід виходити з таких критеріїв:

 • надійність і мала ризикованість операцій;
 • дохід, що перевищує розмір інфляції;
 • прості юридичні процедури.

При цьому пасивне вкладення коштів, на відміну від активного інвестування, передбачає мінімальну участь власника капіталу в операціях щодо його використання. Виходячи з цього принципу, а також наведених вище критеріїв, можна використовувати такі надійні та вигідні фінансові інструменти зберігання коштів:

 1. Банківські вклади в гривні.
 2. Валютні депозити, а також готівкова валюта.
 3. Вклади в дорогоцінні метали і золото (купівля золотих виробів, монет, злитків, металеві рахунки в банках, «золоті» ф'ючерси).
 4. Участь в Піфе (пайовому інвестиційному фонді).

До слова, радимо почитати про те, чи варто зберігати гроші в гривні, або краще в доларах.

Який спосіб зберігання грошей вибрати?

Для того щоб правильно вибрати фінансовий інструмент зберігання коштів, власник заощаджень повинен визначити бажаний рівень доходу, а також свою індивідуальну схильність до ризику. Основними способами того, як надійніше зберігати гроші, є банківські депозити в гривні, валюті або золоті. Тим же, хто шукає, як зберігати гроші вигідно, можна рекомендувати придбання частки в Піфе; перспективною є також покупка нерухомості, яку теж можна розглядати як різновид зберігання грошей, що приносять пасивний дохід. Слід також враховувати, що чим більш вигідним (і відповідно, менш надійним) є спосіб зберігання коштів, тим більша активність по управлінню ними потрібно від власника заощаджень.

Кожен варіант заощадження коштів має свої переваги і недоліки. Основні фінансові інструменти зберігання грошей мають наступні особливості:

 1. Гривневі депозити є найбільш простими і доступними, вони надійні і забезпечують стабільне нарахування відсотків за вкладом. У той же час ситуація, коли рівень інфляції перевищує банківський відсоток, є не такою вже й рідкісною і викликає недовіру до заощаджень в гривні.
 2. Валютні вклади в доларах та євро відрізняються більшою надійністю, а тенденції до зміни валютних курсів роблять такі депозити вигідними навіть з урахуванням меншої процентної ставки. Не втрачає актуальності і купівля готівкової іноземної валюти з метою її продажу за більш високим курсом.
 3. Зберігання грошей в дорогоцінних металах відноситься, мабуть, до найбільш стародавнім тваринам заощаджень, які не втратило своєї актуальності до теперішнього часу. Дуже поширена традиційна покупка ювелірних виробів, але як спосіб зберігання грошей вона абсолютно не вигідна. Найбільш правильно зберігати кошти у вигляді металевого депозиту в банку. Незважаючи на те, що відсотки по «золотому» вкладу не так вже високі, зміна курсової вартості дорогоцінного металу за період депозитного договору дозволяє віднести такий вид заощадження до найнадійніших. Ризиками такого зберігання грошей є коливання вартості золота, однак таке явище носить тимчасовий характер, і в довгостроковому періоді вкладення грошей в дорогоцінні метали досить вигідно, і в той же час надійно.
 4. Стати пайовиком інвестиційного фонду, що означає пайову участь в прибутку, одержуваної від вкладення його загальних активів. ПІФ, на відміну від банківських депозитів, не гарантує певної величини нарахувань на вкладені кошти, проте відноситься до одних з найбільш високодохідних способів зберігання грошей, і при цьому відрізняється досить високою надійністю.

Одним із способів, що дозволяють зберігати гроші правильно, тобто вигідно і надійно одночасно, є структуризація заощаджень. Структуризація означає,, що вся сума коштів ділиться на певні частки, для кожної з яких використовується окремий фінансовий інструмент. Така диверсифікація заощаджень дозволяє правильно і рівномірно розподілити збитки, які можуть виникнути для певної форми зберігання, і компенсувати їх прибутковістю інших варіантів вкладення.

Профессионалы рекомендуют примерно половину суммы (или ее треть, в зависимости от объема средств и инфляционных ожиданий) сохранять в виде банковского депозита в национальной валюте; оставшуюся же часть равномерно распределить между другими финансовыми инструментами, прежде всего, валютными вкладами, в соответствии с возможностями и личными склонностями вкладчика.

Схожі публікації

0 коментарів

оновити, якщо не видно коду
Вгору