Зберігання та розморожування грудного молока

Перед підготовкою грудного молока на зберігання потрібно подбати про чистоту посуду для зберігання. Рекомендується використовувати для зберігання посуду зі скла, з міцного пластику або пластикові пакети, призначені для зберігання материнського молока.

Як зберігати зціджене грудне молоко

При кожному зціджуванні бажано використовувати окремий посуд. Можна змішувати молоко, зціджене в різний час, тільки після охолодження його в холодильнику. Можна додавати молоко, охолоджене в холодильнику, до замороженого молока, але тільки в кількості, меншій, ніж заморожене молоко, яке вже було, щоб уникнути розморожування останнього.

Рекомендується зберігати молоко в невеликих кількостях, по 60-120 мл, щоб уникнути його псування. Потрібно записати дату на етикетці і наклеїти етикетку на посуд для зберігання.

Зберігання зцідженого материнського молока

Спосіб зберігання Температура Рекомендована тривалість зберігання   Допустима тривалість зберігання Примітка 
При кімнатній температурі  16-29 °С  3-4 години  До 6 годин  -
Сумка-холодильник з холодоелементами  -  -  До 24 годин Стежити, щоб посуд з молоком перебував в постійному контакті з холодоелементами. Якомога швидше переставити в холодильник.
Свіже молоко в холодильнику  4 °С або менше  3 дні  5-8 днів Зберігати у задньої стінки холодильника
Заморожене молоко, яке розморожується в холодильнику  4 °С або менше  -  До 24 годин Зберігати у задньої стінки холодильника
У морозилці з дверцятами, окремої від холодильника, або в окремій морозильній камері (глибоке заморожування)  -18 °С або менше  6 місяців  До 12 місяців Зберігати у задньої стінки холодильника

Зціджене материнське молоко можна зберігати:

  • при кімнатній температурі 16-29 градусів Цельсія до 6 годин;
  • в холодильнику до 8 днів;
  • в морозильнику з дверцятами, окремої від холодильника або в окремому морозильнику до 12 місяців.

Розморожування і підігрів материнського молока

Зціджене материнське молоко, яке було в холодильнику, потрібно підігрівати при кімнатній температурі, помістивши посуд з ним в посуд з теплою водою.

Заморожене материнське молоко можна дістати за годину до вживання і підігріти в посуді з теплою водою, або розморозити його при кімнатній температурі.

Можна дістати молоко з морозилки, помістити в холодильник, і використовувати протягом 24 годин після переміщення в холодильник.

Можна використовувати залишки размороженного молока протягом 4 годин з моменту розморожування. Після закінчення цього часу їх потрібно викинути.

Не можна підігрівати материнське молоко на водяній бані з киплячою водою або в мікрохвильовці. Жир, що міститься в молоці, має тенденцію відділятися і накопичуватися на поверхні, тому размороженное материнське молоко потрібно делікатно перемішати і перевірити його температуру перед вживанням.

Охолоджене молоко в більшій мірі володіє антибактеріальними властивостями, ніж заморожене. Тому варто використовувати спочатку охолоджене молоко, а потім заморожене.

Схожі публікації

0 коментарів

оновити, якщо не видно коду
Вгору