Як почистити обкладинку книги? 

Колись книги були великою рідкістю, тому до них ставилися шанобливо і дбайливо. Відомий такий факт: якщо в давнину монах випадково кидав книгу або ненавмисно залишав на ній навіть крихітну плямочку, він повинен був каятися, як в тяжкому гріху. Але це в давнину.

У наш час книга стала постійним супутником людини. Ми читаємо скрізь - удома, на дачі, в метро, в поїздах, в чергах і, навіть, на роботі :) І найчастіше від недбалого використання книга втрачає свій первозданний вигляд. Особливо, якщо книга улюблена і користується популярністю не тільки у вас, але і у ваших друзів. І найбільше страждає її обкладинка.

Для того, щоб почистити обкладинку книги з будь-якого водостійкого матеріалу багато вільного часу не потрібно. Та й ніяких особливих засобів теж. Всі потрібні матеріали широко використовуються в домашньому побуті, тому ніяких труднощів у благородній справі порятунку книг у нас виникнути не повинно.

Для прикладу я взяла дві книжки Жюля Верна - "За що тікає горизонт" і "Прокляте золото". Як бачите, глянцеві обкладинки непристойно брудні.

Будемо їх мити!

Наводимо в порядок книги

Якщо обкладинка книги зроблена з водостійкого палітурного матеріалу (як в моєму випадку), то почистити її можна так:

зробіть не надто насичений мильний розчин (можна використовувати мило або пральний порошок), намочіть тампон або ганчірку з м'якої тканини, добре відіжміть і акуратно промийте плетіння й обкладинку з обох сторін. Намагайтеся сильно не натискати, щоб не пошкодити зображення і не змити написи (автора і назву) :), і щоб краплі води, бува, не протекли на сторінки книжкового блоку. Після цього насухо витріть чистою ганчіркою або паперовим рушником.

У мене вийшло ось так. Вся робота зайняла від сили хвилини 3.

Наводимо в порядок книги

Якщо в книзі палітурка коленкорова, а забруднення не катастрофічні, то надати обкладинці свіжіший вигляд можна звичайним шкільним ластиком. Але найкраще при використанні книг з коленкоровою палітуркою надягати на книжку суперобкладинку, тому що сильні забруднення відчистити досить важко.

Схожі публікації

0 коментарів

оновити, якщо не видно коду
Вгору