Садові доріжки - це основа ландшафтного дизайну будь-якого заміського будинку

Ними захоплюються, коли вони зроблені вміло і по ним приємно і легко йти. Звиваючись елегантно і невигадливо, садова доріжка пов'язує на ділянці важливі об'єкти: баньку, альтанку, місце для барбекю - або непомітно веде в затишний куточок.

Садові доріжки своїми руками

І протилежні почуття виникають, коли вона незручна, її естетика бажає кращого, і повний розлад настає тоді, коли доріжка виявиться до того ж неміцною.

Що ж робити в цьому випадку? Невже для виконання даної роботи доведеться знову викликати фахівців і платити при цьому чималі гроші?

Можна, але краще прочитати уважно матеріал, наведений нижче, і, повірте, якщо слідовати покроковій інструкції, ви за короткий період часу (значно заощаджуючи ваш сімейний бюджет) зробите відмінні садові доріжки, які будуть вам служити довго.

1 крок: План розташування садових доріжок

Першим кроком в розбивці садових доріжок повинно стати їх планування. Чітко розподіліть, куди будуть вони вести і які об'єкти на ділянці з'єднувати. Намалюйте схему, на якій відзначте споруди, дерева, декоративні ландшафтні прикраси. Не рекомендується на маленьких ділянках розбивати прямі доріжки, бо візуально вони зменшать весь об'єкт.

Краще зробити їх трохи звивистими. Небажано, щоб доріжки перетинали центр ділянки. Зверніть увагу на стежки, по яких вже ходять. Зручність і раціональність їх використання вже доведені часом. Логічно було б це врахувати при плануванні доріжок. Тепер продумайте ширину.

До зони басейну або барбекю бажано доріжки розширити на 1 м -1,2 м, щоб двоє людей могли йти поруч. Іншим об'єктам досить ширини 0,6-0,8 м. Тепер визначтеся з матеріалом, з якого буде виконаний об'єкт.

Пам'ятайте: краще використовувати місцевий матеріал, що значно здешевить роботу. Також потрібно не забувати про те, що ті місця ділянки, які будуть використовуватися інтенсивніше, бажано зробити з міцніших матеріалів. Це може бути тротуарна плитка, натуральний камінь і т.д.

2 крок: Підготовчі роботи

Наступним кроком буде підготовка тієї частини ділянки, де розташуються доріжки. Під час роботи зважте на те, що навесні земля дасть усадку. У зв'язку з цим доріжку потрібно спланувати на 3-5 см вище рівня землі. Також її обов'язково потрібно оберігати від опадів. Щоб вода ні в якому разі не затримувалася на поверхні, утворюючи калюжі і цим руйнуючи об'єкт, робиться невеликий ухил на 1-4 відсотка, що сприяє відведенню вод з поверхні.

Тепер безпосередньо про розбивці доріжок. Для цього знадобляться мотузка і кілочки. З їх допомогою робиться розмітка по всій ділянці відповідно до плану. Після цього готується грунт і основа доріжки: знімається до 30 см верхнього шару землі. Потім на дно вкладається наповнювач: гідроплівка (геотекстиль), пісок, гравій. Потім виконується укладання доріжки безпосередньо покриттям. Цей етап роботи залежить повністю від обраного матеріалу.

Розбивка садових доріжок часто стає одним з завершальних етапів будівництва. Доріжкам уготована роль служити щодня і при цьому захоплювати погляд. Тому потрібно ще раз все зважити і прийти до остаточного висновку: важливий не тільки дизайн доріжок, а й їх надійність і простота в повсякденному догляді. При цьому матеріал, який буде використовуватися, зіграє істотну роль.

3 крок: Укладання покриття

Покриття з сипких матеріалів.

Садові доріжки, які зроблені з таких сипучих матеріалів, як щебінь, гравій, гранітна і мармурова крихта, найдоступніші з економічної точки зору і досить прості в монтажі. І це значна перевага вище перерахованих покриттів.

Вони укладаються в такий спосіб:

у підготовану земляну виїмку глибиною 15 см засипають 10-сантиметровий шар щебіню або биту цеглу, які утрамбовуються з особливою ретельністю. Зверху насипається обране покриття висотою 5 см.

Отриманий настил поливається водою, вирівнюється, трамбується і посипається піском. Така доріжка буде швидко сохнути після дощу, тому що не затримує воду, і на ній не слизько взимку.

Щоб така доріжка швидко не розповзлася, потрібно зміцнити її бордюрами. Хорошим дизайнерським рішенням стане розбивка такої доріжки на зони і заповнення її щебенем або гравієм різних кольорів.

Садова доріжка з тротуарної плитки

Садові доріжки своїми руками

Для укладання такої садової доріжки потрібно придбати готову тротуарну плитку товщиною не менше 50 мм. Колірна гамма цього товару досить багато представлена на будівельному ринку, тому сміливо можна фантазувати з візерунками. Після того, як продумується схема укладання, замовляється необхідна кількість плитки з обов'язковим запасом.

Тротуарна плитка повинна бути зверху нерівною або шорсткою, щоб не ковзати на ній під час дощу або ожеледі. Вона укладається в такий спосіб:

у підготовлене поглиблення (до 20 см) насипається шар щебеню, вистилається геотекстиль, утрамбовується пісок. Потім насипається шар спеціальної сухої суміші (3-4 см) і починається укладання плитки відповідно до схеми. Кожну плитку пристукують гумовим молотком для більш щільного прилягання і хорошої усадки. Щілини між плиткою повинні бути вузькими.

Після завершення роботи змочіть всю доріжку водою. Якщо десь станеться усадка, додайте суху суміш і знову змочіть. Обов'язково при укладанні використовуйте будівельний рівень або просто рівну дошку для визначення відхилення від горизонту.

Цегляна садова доріжка

Садові доріжки своїми руками

Цегла - це класичний матеріал для монтажу садової доріжки. Під час будівельних робіт можна використовувати цеглу як цілу, так і її залишки. При розбивці такої доріжки є можливість придумати свою оригінальну схему укладання, використовуючи при цьому для орнаменту або різнокольорову, або одноколірну цеглу. Така садова доріжка укладається в такий спосіб:

потрібно зробити траншею, глибина якої повинна відповідати цеглі, поставленої на бік. По краях виставляються дошки, щоб з часом доріжка не роз'їхалася. На дно засипається щебінь або дрібна крихта. Робиться пісочна подушка або заливається цементний розчин. Ця куля вирівнюється. Далі починається кладка.

Цеглини потрібно укладати щільно. Щілини в кінці роботи присипають піском. Після цього поливають водою. Якщо виявлені небажані порожнечі, доріжка посипається черговий раз піском і відбувається її полив.

Дерев'яні садові доріжки

Садові доріжки своїми руками

Доріжка з деревини підкуповує своєю натуральністю і відчуттям повного єднання з природою. Звичайно, такий матеріал підходить більше для сухого клімату. Але якщо все ж вирішили зробити доріжку дерев'яною, рекомендується заготовити бруски висотою не менше 20 см.

Бажано використовувати тверді породи дерева. Після розпилювання бруски необхідно обробити спеціальним засобом від гниття. Можна просочення дерев'яних блоків зробити оліфою, доведеної до кипіння, або мазутом.

Коли основний матеріал буде готовий, можна приступати до укладання:

формується стандартна траншея до 30 см. Засипається щебінь або дрібна крихта. Робиться обов'язково пісочна подушка. Нижня частина дерев'яної заготівлі обробляється рідким асфальтом. Дерево не повинно стикатися з землею, інакше воно почне гнити. Широкі і вузькі бруски при укладанні чергують між собою. Бруски з максимальними розмірами укладаються по краях. Готове покриття присипається піском і ретельно поливається водою.

П'ять самих слушних порад для початківців з укладання садових доріжок:

• Осінь - ідеальна пора для розбивки доріжок, тому що до весни грунт осяде і доріжки утрамбуються.

• Скористайтеся простором між плитками. У ньому дуже навіть оригінально і природно росте трава, яка додасть чарівності доріжці.

• Проведіть освітлення вздовж доріжок. Це виглядає дуже красиво і захистить вас в темний час доби. Можна при цьому використовувати світильники, які працюють на сонячних батареях.

• Використовуйте для доріжок різні види покриття. Це додасть пікантності і вкаже на неповторність об'єкта.

• Дерев'яні доріжки бажано розташовувати в тих місцях, які висвітлюються прямими сонячними променями.

Схожі публікації

0 коментарів

оновити, якщо не видно коду
Вгору