Навіщо потрібні жаби в саду?

Зелену жабу, остромордую або трав'яну жабу, очеретяну або звичайну землянку можна назвати навіть нерозлучними друзями людини, так як вони збираються літнім вечором під ліхтарем над ґанком в очікуванні своєї крилатою їжі.

Жаби - біозахист вашого саду

Залишене на ніч світло полегшує їм видобуток прожитку. Вони звикають до нього, чекаючи комах і нічних метеликів. З настанням темряви особливо небезпечні польові слимаки, які гризуть городні рослини і заражають їх небезпечними хворобами. Жаби захищають рослини від слимаків, добре захищають помідори, суницю, поїдають всім ненависного колорадського жука і його личинки.

Еколог Тартуського університету стверджує, що земноводні мають прекрасну здатність до навчання і досить швидко розуміють, як можна швидко і з мінімальними зусиллями набити своє черевце. Він радить жаб, які проникли в підвал літньої пори збирати і виносити на вулицю, щоб вони не залишилися без їжі і не померли з голоду. Якщо вони пробираються до підвалу в вересні або жовтні - то краще залишити їх в підвалі до самої весни, а навесні допомогти їм вибратися назовні.

Взагалі жаби - холоднокровні створення і в прохолоді їх обмін речовин і в цілому життєдіяльність сповільнюються, тому вони спокійно можуть боротися з голодом.

Іноді запитують, що робити з жабами на полуничних грядках і взагалі чи може жаба заподіяти шкоду садовим рослинам? Еколог відповідає, що жаби ні полуницю, ні інші ягоди та овочі ніколи не їдять, а поїдають вони капустяних черв'яків і взагалі харчуються безхребетними: слимаками, комахами, гусеницями, мурахами, щипавки, павуками.

Тому жаба для садівника-любителя в теплиці або між грядками - це найприродніший спосіб позбавлення від комах та інших шкідників, це біологічний захист наших земельних володінь від різного роду шкідників, яка у нас завжди під рукою. А якщо ще й водойма неподалік - зовсім добре.

Період розмноження жаб досить короткий. У водоймах вони з'являються тільки для розмноження, всю ж іншу частину своєї життєдіяльності вони проводять на суші, де знаходять укриття і харчування. Тільки кілька тижнів вони знаходяться в околицях водойми, потім починають розбрідатися потихеньку по всій окрузі. Тому краще за все так організувати свої господарські справи, щоб жабенята якомога менше страждали - рекомендує фахівець - при покосах трави і газонів, наприклад або уникати використання отрутохімікатів.

Не кидайте і не проганяйте жаб з вашої ділянки, а краще створіть їм умови, а вони в боргу не залишаться.

Схожі публікації

0 коментарів

оновити, якщо не видно коду
Вгору