» Спорт, туризм

Спортивний туризм

Спортивний туризм це один з видів туризму, в якому учасники долають різні важкопрохідні ділянки шляху під час тривалого походу. Відвідування можуть бути не обов'язково піші, а, наприклад, кінні або водні. Різні труднощі у вигляді ущелин, гір, боліт та інших природних перешкод насичують подорож адреналіном і надають йому родзинку.

 

Спортивний туризм

Індивідуально або в групі?

 

Зазвичай, якщо турист подорожує поодинці або товаришем, маршрут будується індивідуально. Всі побажання про тип місцевості і рівні складності шляху обговорюється з турагентом, який пізніше, обробивши інформацію, створює унікальний туристичний маршрут. Ті, хто вважає за краще подорожувати великими групами, набуває стандартну путівку, в яку входить комплексне обслуговування. Однак, групові тури не однакові і часто разюче відрізняються один від одного. Купуючи путівку на групу, необхідно уточнити рівень підготовки кожного учасника, його переваги і вік. В такому випадку, турагентство постарається підібрати зі стандартних програм найбільш оптимальну для кожного мандрівника.

 

Індивідуальний тур хороший не тільки тим, що вся увага гіда буде прикута до одного або декільком людям. Індивідуальний тур дозволяє самому сконструювати свою подорож, підібрати підходяще для нього час і особисто регламентувати час стоянок. Також можна детально обговорити дати початку і завершення подорожі, в той час як пакетний тур зазвичай розрахований на певну кількість днів: десять, п'ятнадцять або двадцять.

 

Індивідуально або в групі?

Крім піших походів подорожувати турист може на чому завгодно. Вибрати можна не тільки зі стандартних кінних або велосипедних подорожей, які так популярні у захисників навколишнього середовища, також можна скористатися автомобілями. Останнім часом знову набирає популярність туризм авто-стопом, коли пересування по місцевості відбувається за допомогою попутних автомобілів. Цікаво, що за негласними правилами пропонувати гроші водієві заборонено, так як втрачається весь сенс пригодницького відпочинку.

 

Якщо турист вважає за краще водні походи, тоді використовувати можна все, на чому можна плисти: човни, байдарки, плоти, каное і так далі. Залежно від типу походу, водне засіб пересування має бути оснащено спальними місцями і місцями, де можна сховатися від дощу. Якщо під час шляху заплановані стоянки для ночівлі, тоді в човні має бути достатньо місця, щоб скласти намети та інші необхідні на суші речі.

 

Рівні складності в спортивному туризмі

 

Маршрути подорожей класифікуються за рівнями складності. Кожен з видів спортивного туризму має свою шкалу підрахунку. Наприклад, найвища категорія складності в велосипедному туризмі дорівнює шести, а в вітрильному - п'яти.

 

Залежно від підготовки, турист-спортсмен може розробляти складність маршрутів. За зростанням навичок і майстерності, мандрівник може бути нагороджений особливим званням. Найменше з них "Турист Росії", тоді як найвище - "Майстер спорту міжнародного класу". Однак звання отримують далеко не всі, вважаючи за краще просто насолоджуватися походами, так як отримання кожного звання необхідно погоджувати з маршрутно-кваліфікаційною комісією.

 

Спортивний туризм не тільки корисний для здоров'я, але і несе духовне збагачення. Подорожуючи по недоторканим ділянках планети, переймаєшся любов'ю і повагою до навколишньої природи, відчуваєш приналежність до неї. Тривалі екстремальні подорожі духовно розвивають особистість, пробуджуючи стародавні інстинкти і почуття. Світ цивілізації залишається позаду, і головним завданням туриста стає боротьба зі стихією.

 

Основні види спортивного туризму:

Вгору