» Ремонт, будівництво

Самостійний ремонт кухні з фото

Етапи ремонту кухні своїми руками

Продумати планування

Продумати планування

Адже найголовніше на кухні - це раціональне використання наявного, найчастіше невеликого, простору. Як правило, стандартна кухня в хрущовці не перевищує 6 метрів, в брежневка - 9-ти. Погодьтеся, для кухні це не так вже й багато, враховуючи, що кухня повинна бути і затишною, і практичною, і функціональною. Тому основне наше завдання - використати наявний простір по максимуму.

Розширити кухню можна двома способами:

Провести демонтажні роботи

Провести демонтажні роботи

Слід очистити приміщення від меблів, ретельно видалити старе покриття зі стін, підлоги і стелі, демонтувати мийку, плиту, труби, вікна - словом, все те, що будемо замінювати.

Виконати сантехнічні роботи

Виконати сантехнічні роботи

Після видалення старих труб, слід приступити до установки нових. Найкраще зупинити свій вибір на металопластикових трубах або трубах із зшитого поліпропілену. Для більшої економії простору, ховаємо труби в стінах, які попередньо штробі. В легкодоступних місцях залишаємо лише запірну арматуру. Саме для того, щоб точно знати, куди встановлювати мийку і проводити каналізаційні та водопровідні труби, ми і замовляємо меблі заздалегідь.

Виконати електромонтажні роботи

Виконати електромонтажні роботи

Починати монтаж електропроводки можна паралельно з виконанням сантехнічних робіт. Тут нашим основним завданням є грамотне розташування розеток: вони повинні бути легко доступні і в достатній кількості. Оскільки кухня - це приміщення з підвищеною вологістю, незайвим буде установка ПЗВ (пристрої захисного відключення). При заміні газової плити на електричну, необхідно від вступного електрощитка провести окремий кабель, з перерізом не менше шести і заземлити його.

Підключати газову плиту самостійно не рекомендується, краще довірити цю справу фахівцям газової служби.

Провести оздоблювальні роботи

Провести оздоблювальні роботи

Після зняття старого покриття, стіни, підлогу і стелю слід ретельно вирівняти, і лише після цього приступати до обробки новими матеріалами.

Встановити витяжку

Встановити витяжку

Правильно підібрана витяжка позбавить кухню від численних заходів і збереже в чистоті стіни і стеля.

В даний час витяжки бувають 3 типів:

Вибираючи витяжку, слід звернути особливу увагу на потужність, кількість моторів, наявність очисних фільтрів.

Встановити меблі

Встановити меблі

Завершальний етап, який краще довірити професіоналу.

Вгору